Hooray! You have added the first book to your bookshelf. Check it out now!
Create your own shelf sign up
[−]
  • Search Digit-count Valid ISBN Invalid ISBN Valid Barcode Invalid Barcode

Nekega dne jaz govoriti lepo

By David Sedaris

(0)

| 9789616646048

Like Nekega dne jaz govoriti lepo ?
Join aNobii to see if your friends read it, and discover similar books!

Sign up for free

Book Description

David Sedaris je eden najboljših ameriških humoristov. Več njegovih knjig se je uvrstilo na prvo mesto najbolje prodajanih knjig revije New York Times. Naslov avtobiografskega dela Nekega dne jaz govoriti lepo namiguje na obupne avtorjeve napore, da Continue

David Sedaris je eden najboljših ameriških humoristov. Več njegovih knjig se je uvrstilo na prvo mesto najbolje prodajanih knjig revije New York Times. Naslov avtobiografskega dela Nekega dne jaz govoriti lepo namiguje na obupne avtorjeve napore, da bi se naučil francoščine, potem ko se je s svojim partnerjem Hughom preselil v Normandijo. Na začetku se tam sporazumeva z edinim izrazom, ki ga pozna - ozko grlo - zato se sistematično loti bogatenja besednjaka z novimi izrazi: eksorcizem, klavnica, vrač, otekanje obraza. Žal mu to v vsakdanjem življenju ne pomaga kaj prida, zato večino časa v Parizu preživi ob gledanju ameriških filmov.

Na svojem petem obisku Francije sem se omejil na besede in izraze, ki jih ljudje zares uporabljajo. Od lastnikov psov sem se naučil: »Lezi,« »Utihni« in »Kdo se je podelal na to preprogo?« Par čez cesto me je naučil pravilno postavljati vprašanja, prodajalec v trgovini z živili pa šteti. Stvari so se začele jasniti in nisem več govoril kot hudobni dojenček, ampak kot kmetavzar. »Ali so oni misli od krava?« sem vprašal mesarja in kazal telečje možgane, razstavljene v izložbi.

V knjigi spoznamo tudi dogodivščine iz njegovega otroštva in mladosti. Spoznamo njegovo številno problematično družino, očetove obsedenosti, težave v šoli, umetniške ambicije, selitev v New York, začetke kariere. Vidno vlogo v knjigi ima avtorjeva mlajša sestra Amy Sedaris, znamenita komedijantka, ki je med drugim posodila glas eni od princes v tretjem Shreku. Nekega dne jaz govoriti lepo je zabavna zbirka utrinkov iz življenja inteligentnega pisatelja z velikim darom za opazovanje in velikim občutkom za humor.

Hugh me je tolažil z besedami: »Naj ti to ne gre do živega. Veliko stvari je, pri katerih si dober.« Ko sem ga vprašal, naj navede nekaj primerov, je naštel sesanje in dajanje imen nagačenim živalim. Pravi, da se bo verjetno spomnil še česa, da pa potrebuje nekaj časa za razmislek.

245 Reviews

Login or Sign Up to write a review
  • 1 person finds this helpful

David Sedaris can make the mundane interesting. I laughed out loud a few times even when I was on the public transit. His style reminds me of George Carlin but not as much edge. The funniest chapter is Jesus Shaves...trying to explain what Easter is to a Muslim, in French, by some beginner level students learning French.

Now I am a Fan!

Jelly Belly said on May 26, 2014 | Add your feedback

• 1 person finds this helpful

Very interesting, unique voice. Entertaining and somehow deep. Disconcerting at times. Not sure about the ending, but probably I just wanted some more.

tam said on Feb 17, 2014 | Add your feedback

• 1 person finds this helpful

A distanza di non molto tempo riesco a ricordare pochissimo di questo libro. E' un tipo di umorismo (o sarcasmo?) col quale non riesco ad entrare in sintonia. Mi lascia perplessa e niente di più.

Antonietta said on Jan 3, 2014 | Add your feedback

• 1 person finds this helpful

Brevi brani della vita dell'autore, alcuni più riusciti e divertenti, altri più insignificanti.

Il Gigante said on Nov 15, 2013 | Add your feedback

• 1 person finds this helpful

Depende del humor en el que se este al empezar este libro, es como se va a disfruta de la lectura. Son una múltiple variedad de historias en la vida de David Sedaris,que no lleva por situaciones desde absurdas,divertidas a completamente olvidables. La sutileza de su escritura puede confundir en algunas de sus historias, pero adentrándose en su locura cotidiana, los finales suelen ser bastante comicos,tomando como referencia las historias de Roal Dahl, estas siguen el mismo camino sin la genialidad del autor de Matilda,sin que esto demerite su escritura

Alexa21 2001 said on Nov 12, 2013 | Add your feedback

• 1 person finds this helpful

“Let me get this straight,” one student said. “You’re telling me that if I say something out loud, it’s me saying it, but if I write the exact same thing on paper, it’s somebody else, right?” “Yes,” I said. “And we’re calling that fiction.” The student pulled out his notebook, wrote something down, and handed me a sheet of paper that read, “That’s the stupidest fucking thing I ever heard in my life.” They were a smart group.

Paveita said on Oct 13, 2013 | Add your feedback

Book Details