Hooray! You have added the first book to your bookshelf. Check it out now!
Create your own shelf sign up
[−]
  • Search Digit-count Valid ISBN Invalid ISBN Valid Barcode Invalid Barcode

Nekega dne jaz govoriti lepo

By David Sedaris

(0)

| 9789616646048

Like Nekega dne jaz govoriti lepo ?
Join aNobii to see if your friends read it, and discover similar books!

Sign up for free

Book Description

David Sedaris je eden najboljših ameriških humoristov. Več njegovih knjig se je uvrstilo na prvo mesto najbolje prodajanih knjig revije New York Times. Naslov avtobiografskega dela Nekega dne jaz govoriti lepo namiguje na obupne avtorjeve napore, da Continue

David Sedaris je eden najboljših ameriških humoristov. Več njegovih knjig se je uvrstilo na prvo mesto najbolje prodajanih knjig revije New York Times. Naslov avtobiografskega dela Nekega dne jaz govoriti lepo namiguje na obupne avtorjeve napore, da bi se naučil francoščine, potem ko se je s svojim partnerjem Hughom preselil v Normandijo. Na začetku se tam sporazumeva z edinim izrazom, ki ga pozna - ozko grlo - zato se sistematično loti bogatenja besednjaka z novimi izrazi: eksorcizem, klavnica, vrač, otekanje obraza. Žal mu to v vsakdanjem življenju ne pomaga kaj prida, zato večino časa v Parizu preživi ob gledanju ameriških filmov.

Na svojem petem obisku Francije sem se omejil na besede in izraze, ki jih ljudje zares uporabljajo. Od lastnikov psov sem se naučil: »Lezi,« »Utihni« in »Kdo se je podelal na to preprogo?« Par čez cesto me je naučil pravilno postavljati vprašanja, prodajalec v trgovini z živili pa šteti. Stvari so se začele jasniti in nisem več govoril kot hudobni dojenček, ampak kot kmetavzar. »Ali so oni misli od krava?« sem vprašal mesarja in kazal telečje možgane, razstavljene v izložbi.

V knjigi spoznamo tudi dogodivščine iz njegovega otroštva in mladosti. Spoznamo njegovo številno problematično družino, očetove obsedenosti, težave v šoli, umetniške ambicije, selitev v New York, začetke kariere. Vidno vlogo v knjigi ima avtorjeva mlajša sestra Amy Sedaris, znamenita komedijantka, ki je med drugim posodila glas eni od princes v tretjem Shreku. Nekega dne jaz govoriti lepo je zabavna zbirka utrinkov iz življenja inteligentnega pisatelja z velikim darom za opazovanje in velikim občutkom za humor.

Hugh me je tolažil z besedami: »Naj ti to ne gre do živega. Veliko stvari je, pri katerih si dober.« Ko sem ga vprašal, naj navede nekaj primerov, je naštel sesanje in dajanje imen nagačenim živalim. Pravi, da se bo verjetno spomnil še česa, da pa potrebuje nekaj časa za razmislek.

0 Reviews

Loginor Sign Upto write a review

Book Details

Improve_data of this book