Pēdējā Imperatore

By

Publisher: Atēna

3.9
(16)

Language: Latviešu | Number of Pages: 376 | Format: Hardcover | In other languages: (other languages) English

Isbn-10: 9984342581 | Isbn-13: 9789984342580 | Publish date: 

Translator: Paula Prauliņa ; Cover Design: Lei Q. Min

Category: Non-fiction

Do you like Pēdējā Imperatore ?
Join aNobii to see if your friends read it, and discover similar books!

Sign up for free
Book Description
ENČĪ MINA dzimusi 1957. gadā Šanhajā. Septiņpadsmit gadu vecumā viņa tika nosūtīta strādāt kolektīvajā saimniecībā, kur meiteni pamanīja talantu vervētājs no Mao kundzes vadītās Šanhajas filmu studijas un pierunāja kļūt par kinoaktrisi. Minas memuāri - kritiķu slavētais darbs Sarkanā acālija (kas 1994. gadā tika nominēta kā viena no New York Times gada grāmatām, tās izdošanas tiesības tika pārdotas divdesmit valstīm) - vēsta par viņas piedzīvojumiem Kultūras revolūcijas laikā; un pie šā laika posma viņa atkal atgriežas savā bestsellerā Kļūstot par Mao kundzi. Ar darbu Imperatore Orhideja, kas guvis atzinību visā pasaulē, Mina turpina īstenot savu ieceri - veidot uz pamatīgiem pētījumiem balstītas, novatoriskas liecības par sievietēm, kas ir pretrunīgi vērtētas personības mūsdienu Ķīnas vēsturē.

Enčī Minas Imperatore Orhideja sekoja līdzi konkubīnes Orhidejas gaitām līdz kļūšanai par Imperatori Atraitni Ci Sji; arī šis stāsts par ilgajiem gadiem, kas pavadīti aiz dēla Tun Dži troņa (1863 - 1908), Orhidejas cienītājiem neliks vilties.
Publishers Weekly

Mina ir pabeigusi savu pārsteidzošo vēsturisko romānu divos sējumos par Ķīnas imperatori Ci Sji jeb Orhideju - nelokāmu un tālredzīgu vadoni, kas tikusi pasludināta par dēmonu: pret viņu tika vērptas sazvērestības, no viņas baidījās un viņu dievināja. Romānā Imperatore Orhideja (2004) Minas varone Orhideja stāsta par to, kā neticamā kārtā ieguvusi varu, valdot sava mazā dēla vārdā pēc imperatora nāves 1862. gadā. Otrā romāna sākumā samaitātais mantinieks kāpj tronī, lai mirtu nožēlojamā nāvē 19 gadu vecumā. Neveiksmi cieš arī reģentes drosmīgais mēģinājums sēdināt tronī savas psihiski nelīdzsvarotās māsas dēlu - tas piespiež Orhideju turpināt izbadējušās un sašķeltās valsts vadīšanu Japānas, Krievijas, Francijas un Anglijas aplenkumā. Aizliegtā pilsēta ir čūsku bedre, un Orhideju ik uz soļa kavē aplamas šovinistiskas tradīcijas un viltīgi ienaidnieki. Tomēr viņa valda drosmīgi un izdarīgi gandrīz piecdesmit gadu, kuru laikā tiek zaudētas teritorijas, notiek sacelšanās, uzglūn algoti slepkavas un viņa ir spiesta noliegt savu mīlestību pret varonīgo ģenerāli Junu Lu. Mina attīrījusi un parādījusi jaunā gaismā ļoti daudzus ilgi slēptus, ārkārtīgi nozīmīgus vēsturiskus faktus, lai izveidotu brīnišķīgu, iztēles bagātu un saprotamu romānu, ko raksturo grieķu traģēdijas cienīga baiļu sajūta un dramatisms, attēlojot nepatiesi apmelotu un patiešām neparastu sievieti - valdnieci.
Donna Sīmena, Booklist

Sorting by