Priekšpilsētas Buda by Hanif Kureishi

by Hanif Kureishi
(*)(*)(*)(*)( )(1,469)
129Reviews3Quotations1Note
Description
Romānā "Priekšpilsētas Buda" notikumi strauji seko cits citam. Kāds ierēdnis kļūst par priekšpilsētas guru un apprec savu skolotāju, kurai ir dēls pankrokeris ar pseidonīmu Čārlijs Hīro. Līdz ar to paša guru dēls tiek izrauts no savas mierīgās dzīves un iemests veselā seksuālu dēku virknē. Hanifa Kureiši tonis, stāstot par to visu, ne mirkli nezaudē asprātības vīpsnu.

Šī pārsteidzošā grāmata, stilīga, asprātības un dzīvesprieka pilna, atgādina mūsdienu Tomu Džonsu.
Publishers Weekly

Šis ir tieši tāds romāns, kādu no Hanifa Kureiši varēja gaidīt: bez kādas godbijības, pārgalvīgi nepiedienīgs, bet reizē dziļi aizkustinošs un patiess. Un ļoti, ļoti smieklīgs.
Salmans Rušdi

Hanifs Kureiši ir dzimis un audzis Kentā. Sudējot filosofiju Londonā, viņš sāka rakstīt lugas. 1981. gadā viņš ieguva Džordža Divaina balvu par lugu "Nomale" (Outskirts), bet 1982. gadā tika izraudzīts par Royal Court teātra literārās daļas vadītāju. 1984. gadā Kureiši uzrakstīja scenāriju filmai "Mana skaistā veļas mazgātava"; filma tika nominēta Oskara balvai par labāko scenāriju. Romāns "Priekšpilsētas Buda" (The Buddha of Suburbia) 1990. gadā ieguva Vitbreda balvu kā labākais debijas romāns; tas ir tulkots 20 valodās, 1993. gadā pēc tā motīviem tika uzņemta BBC televīzijas filma četrās sērijās.
Community Stats

Have it in their library

Are reading it right now

Are willing to exchange it

About this Edition

Language