Zahir by Paulo Coelho

by Paulo Coelho
(*)(*)(*)(*)( )(3,077)
301Reviews28Quotations0Notes
Description
Jednoga dana poznati pisac saznaje da mu je supruga, ratna izvjestiteljica, nestala bez traga. Premda mu vrijeme donosi nove uspjehe i nove ljubavi, njezin ga nestanak sve više zbunjuje - i sve više opsjeda. Je li oteta, je li postala žrtvom ucjene ili joj je jednostavno dosadio njihov brat? Nemir koji ona izaziva jednako je snažan kao i privlačnost kojom zrači.
Potraga za njom - i za istinom o njegovu vlastitom životu - vodi ga iz Francuske u Španjolsku, u Hrvatsku te u predivne i puste krajolike središnje Azije. I više od toga - odvodi ga iz sigurnosti njegova svijeta na posve neizvjestan put, na kojem će potražiti nov smisao prirode ljubavi i snage sudbine.
Svojim novim romanom Paulo Coelho ne samo da pokazuje koliko je snažna očaravajuća njegova pripovjedačka vještina, nego nam i razotkriva čudesan uvid u to što znači biti ljudskim bićem u svijetu prepunom mogućnosti.
Rekreirajući stari motiv iz islamske tradicije, motiv zahira odnosno onoga koji je vidljiv, prisutan i kojega nije moguće previdjeti - a kojemu je Borges svojedobno dao status književne javnosti - Coelho piše svog Zahira: opsesiju ljubavlju koja nam se čas čini svetom čas ludom.
Community Stats

Have it in their library

Are reading it right now

Are willing to exchange it

About this Edition

Language